Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rakrør gen3
#1
Noen som har satt rakarør på sin cummins? lurer på å sette på min. fjerne potta! men ser att det rørert som går inn på potta er 3,5" og det som går ut er 4" stemmer dette? det er også vinkel på det. hvordan løser jeg dettea?[img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]

takker for svar!
Svar
#2
<!--quoteo(post=1641193:date=2 Feb 2012, 22:42:name=JonasAr)-->QUOTE(JonasAr @ 2 Feb 2012, 22:42) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Noen som har satt rakarør på sin cummins? lurer på å sette på min. fjerne potta! men ser att det rørert som går inn på potta er 3,5" og det som går ut er 4" stemmer dette? det er også vinkel på det. hvordan løser jeg dettea?[img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]

takker for svar!<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Det har jeg prøvd! Har en rørbit her som jeg har tilpasset.
Ble ikke noe suksess. Bråker altfor mye, synes jeg. Og fikk en vanvittig resonans inni tunellene. Var direkte plagsomt og kjøre med. Ble med ett par dager, så orket ikke jeg mere. Og jeg kjørte ett år med frieksos på tahoen min, så tåler litt lyd.
Men prøv og ta av røret forran potta, og kjør en tur. Men husk at lyden IKKE blir dempet mere med strakrør på.

Tips for og få dette til, er og løsne og vri det fremmerste røret en halv runde. Da er det rett frem til røret etter demperen. Da trenger du ett 3,5 tomms rør, med 3,5 tommers skjøtehylse på ene siden og sveiset på et 4 tommers skjøtehylse på andre siden. Husk og handle to skjøtehylser av hvert, som du da kan sveise på demperen igjen og montere den inn når skallebanken melder seg.

Hadde ikke tatt meg bryet var jeg deg. Handle heller ett anlegg komplett hos minges.
Min mening da [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.gif[/img]
Svar
#3
http://www.youtube.com/watch?v=Y9entN1F_Z0...feature=related
Felles fartssynder, partner in crime, plastikk-rakkett-homo og samfunnsfiende #1 på nivå med David Toska & co :-)

Dodge Ram 2500 5.9Cummins 2005mod
Suzuki GSX-R 1000 2008mod
Svar
#4
Henger meg på Storbonden. Har også eksos fra Minges. Fin lyd og Naboen hører når jeg drar på jobb om moran!!
Svar
#5
95-96 mod Dodge Ram 2500, 5,9 Cummins TD

Jeg har kjøpt 5" anlegg med potte og 4" downpipe fra turbo, fra summit i USA via Skaugs servicesenter i Brumunddal til en akseptabel penge. Grom lyd, litt mye eksos lyd med tanke på kjøring med hestehenger. Satte inn 4" 3 disk demper innsats uten senterstykke fra vangbo.no samt stort K&N filter bestilt til bilen fra mekonomen.
Tøff lyd samt mye turbo. Ingen eksos lyd inne i bilen etter demper innsats ble montert. Det var litt resonans fra potta før innsats ble montert.
Svar
#6
Siter:95-96 mod Dodge Ram 2500, 5,9 Cummins TD


Jeg har kjøpt 5" anlegg med potte og 4" downpipe fra turbo, fra summit i USA via Skaugs servicesenter i Brumunddal til en akseptabel penge. Grom lyd, litt mye eksos lyd med tanke på kjøring med hestehenger. Satte inn 4" 3 disk demper innsats uten senterstykke fra vangbo.no samt stort K&N filter bestilt til bilen fra mekonomen.

Tøff lyd samt mye turbo. Ingen eksos lyd inne i bilen etter demper innsats ble montert. Det var litt resonans fra potta før innsats ble montert.
 

Hva er "4" 3 disk demper innsats uten senterstykke"?? Jeg har 6" rør opp bak hytta! BRÅKER! utn demper under..... Skulle gjærne hatt noe demping utn at det blir mer motstand...
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)