
en klubb for korando
#1
Posted 20 December 2006 - 00:00
Vi kommer til å trenge folk om kan skrive referat og styremedlemmer osv men planlegger ikke noe før jeg vet om dette er noe folk vil være med på
Chris
#2
Posted 27 December 2006 - 00:00

Når en har parkert er en helt trygg
#3
Posted 20 December 2006 - 00:00
AR
oohh! silly me, again...
#4
Posted 21 December 2006 - 00:00

Watt elfa...
#5
Posted 21 December 2006 - 00:00
Chris
#6
Posted 22 December 2006 - 00:00
#7
Posted 23 December 2006 - 00:00
Hvorfor rakke ned på noe du ikke har prøvd
#8
Posted 23 December 2006 - 00:00
Og det naturlige navnet må vel være Korando Jeep Club Norway - KJCN for enklehets skyld, eller får vi noen jeep entusiaster på nakken da

Når en har parkert er en helt trygg
#9
Posted 24 December 2006 - 00:00
Men er vel knskje greit å ha et møte når man skal stifte klubben
blir selvfølgelig vanskelig at alle møtes så derfor blir stiftelsesmøte bare en begynelse så får man ta alt det andre praktiske etterhvert.
det hadde jo gått ann og ta det i forbindelse med et treff som mange kommer på (feks rena i pinsen).
KCJ skjønte ikke jeg helt men det var val kanskje KCN du mente?
Men jeg tar gjerne imot ideer og forslg til det meste rundt denne klubben. Det hadde jo vært gøy å samles noen biler og folk. Jeg har mulighet til at man kan møtes en gang i blandt der jeg skrur så kan man feks kjøre vidre derfra på turer osv eller bare møtes å skravle men det får vi ta etterhvert. Bruk jula til litt fintenking rundt dette så snakkes vi utover.
Og en god jul til alle
Chris
#10
Posted 24 December 2006 - 00:00
Selvfølgelig bør en ha et oppstartsmøte, men det er alltid kjekt å ha en møteplass på nettet og hvorfor ikke ha det her som å lage noe eget
Når en har parkert er en helt trygg
#11
Posted 27 December 2006 - 00:00

st-lybe@online.no
#12
Posted 26 December 2006 - 00:00

Når en har parkert er en helt trygg
#13
Posted 27 December 2006 - 00:00
Mener å huske at jeg hørte for ett par år siden så var det en slik "klubb"
her i Norge. Dette var vel rundt 1990 vil jeg tro, kanskje litt senere.
Datidens eiere dro visstnok på turer og slikt, sosialt samvær sto vist
høyt på lista. Tror ikke det var så mye kjøring utenfor vei blant disse,
iallefall ikke på den måten enkelte av oss bedriver nå. Tror det var mest
turer for å se seg litt rundt inkl. samvær og grilling når de fant steder
som passet for det.
Synes forøvrig dette forslaget høres ut som en god ide
Svein
#14
Posted 02 January 2007 - 00:00
Chris
#15
Posted 02 January 2007 - 00:00
AR
oohh! silly me, again...
#16
Posted 02 January 2007 - 00:00
AR
oohh! silly me, again...
#17
Posted 02 January 2007 - 00:00
Og mekkeplass til de som må skru litt. - Mulighet for å låse inn litt saker og ting under oppholdet.
Her er sandtak og skogsløyper for de som vil teste bilen og jeg kan ha både auksjon og premieutdeling til deltagere ( vi må jo ha litt kunkurranse ) Det blir selvfølgelig bildeler ....
Og alle får sett lageret. Det er kort vei til sjøen og bading/dykking + grilling ved strandkanten, tur i skogen med kjæresten og mye mye mer.
NB ! Mulighet for en skikkelig fest også .
Dette kan bli tidenes mulighet til megatur og megahandel.
(2007 blir siste året med frotsing i deler)
st-lybe@online.no
#18
Posted 03 January 2007 - 00:00
uansett om man får igang en forening nå eller til sommeren så snakker vi vårt første stor treff
Jeg gleder meg allerede
Og penger til kaffe det slipper vi Lokalene er garasjen/ verkstedet jeg har så da må jeg bare pase på å ikke ha noe biler der når vi skal samles og kaffetrakter det har jeg så dette skal vi klare bra uten penger. men takk for tilbudet og ikke noe problem å kjøre fra trondheim vel jeg tok nettopp turen i en korando men skal man bare ned og opp så anbefales det ikke (vi snakker jo om traktor lignende redskap) hehe
Skal vi d satse på et stortreff i sommer med stiftelse av forening samtidig eller skal vi satse på å møtes før dette og gjøre ting klart?
Chris
#19
Posted 03 January 2007 - 00:00
Kan bli moro med et stort sørlandstreff til sommer'n.
Kjekt med et treff i vinter også, bare synd at bilen min er varmest og tettest når det varmt og tørt i været. Noe som kan føre til at man blir nødt til å dra på Korandotreff uten Korando. Og det liker vel ingen Korando-men (eller Korando-kvinner for den saks skyld). Men er ivrig på treffes for å få Korando-tips og Korando-inspirasjon, så da får det uten gå uten Korando.
LP
Gatas Kong Rando
#20
Posted 03 January 2007 - 00:00
Har er kartadressa på Gule sider - til stedet jeg holder til ....
Og et sted i vannkanten i nærheten . . .

st-lybe@online.no