Presenterer litt av bilparken
Jeg er en die-hard-chevy-fantast, og det går stort sett i 80 talls full size Chevy med 6,2 diesel- en helgrom maskin det er mange myter og vondord om rundtomkring.
Først ut er selvsagt Chevy Van:

Denne har Oslo Energi hatt som service-bil.Det er en 92cargo van, ombygd av Pathfinder til 4x4, som betyr org. 3 tommer heving på klosser bak, dana 44 foran med ny travers og bladfjører. Det er en Borg Warner 1356 transfer, 4L80E automat og 6,2 diesel med "home made Ram-Air". Har hevet den ytterligere 2 tommer, skåret vekk mye skjermer og fått på 35 BFG-mud - ikke dårlig for en brødbil !!!
Kommende prosjekt på denne bilen: ombygges fra lastebil til 8 seters personbil, nye giringer i akslene fra 3:73 til 4:56 og ARB lockers.
Så skogsbilen en Sub-up:

Begrepet Sub-up er kanskje nytt for noen, men det er bare en suburban som har fått fjernet halve taket og blitt pick-up. I tillegg sitter det forfjører fra "gud-veit-hva", shackel-flip bak og skåret vekk omtrent det som er av skjermer. Det sitter 38 tomere på 15 tomms 8 bolt felg. Selvsagt 6,2 diesel,400auto, 208 transfer, org 10 bolter foran og 14 bolt semi bak.
Så nykommeren: Pick-Up'n:
Dette er en '86 Chevy K30, lasteevne 1,6 tonn !!! Har sin opprinnelse som mobliseringsbil i Tyskland fram til '91. Så overtok den amerikanske ambasaden i Oslo bilen fram til i våres. Det er 6,2 diesel, forsterka 400, 208 transfer, dana 60 foran og FF 14 bolt bak med 4:56 giringer.
Planer for denne: Den skal ut i spesial løypa i biltrail - en dag !!!!
Det må bli 35 eller 38 tommere, ARB foran og detroit-locker bak.
På tunet står også en '78 Blazer, (desverre med bensinmotor):
Og John's delesubb:
Har også en annen 4x4, en tysker, Magerius D. :
Go Chevy and Go diesel - twice the size and twice the stink !!!!!!!