( bekreftelse fra fabrikant på hvilke deler som må byttes for at den skal bli lik en utgave med høyere totalvekt.)
Her tror jeg det også er en mulighet å prøve å få dokumentinformasjon fra dem som lager lisenslagde Samuraier.
I det leddet av paragrafen de sikter til står det at det er fabrikken som har laget kjøretøyet som gjelder slik at det er ingen ide forsøke med lisensproduserte fabrikanter.
Men jeg har mer tro på det med at dette ikke skal gjelde for alle endringer av maks aksellast. Det med å endre maks vekt ved å sammenligne med annen tilsvarende bil er det rett at det skal gjelde for men jeg tror ikke det var meningen at det skulle gjelde for alle ednringer av maks akselast.
Jeg skal sjekke noe med det svenske BT.
Noen som har tilgang til forarbeidene til den endringen av kjøretøyforskriften hvor dette med endringer i § 10 kom inn???
Edited by Nöcke Gunnar, 09 February 2009 - 17:03.








